فروشگاه تمام عرض

آمار مبتلایان کرونا در خوزستان سه رقمی شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از شناسایی ۱۰۹ ابتلای جدید به کووید ۱۹ طی شبانه روز گذشته استان خوزستان خبر داد.

علی احسان پور ضمن تأکید دوباره بر فاصله گذاری هوشمند و فاصله گذاری اجتماعی در استان خوزستان، گفت: با بازگشایی بسیاری از مشاغل متأسفانه به رغم هشدارها مکرر مشاهده می شود افراد آن گونه که باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند و همان طور که پیش بینی شده بود در اولین روز از هفته شاهد افزایش شمار مبتلایان هستیم و این افزایش در هفته های آتی نیز ادامه خواهد داشت.
آخرین وضعیت بحران کرونا در ایران

وی افزود:

این دانشگاه تمهیدات لازم را فراهم کرده است تا در صورت نیاز ۱۶ مرکز درمانی غیردانشگاهی در همراهی با مجموعه های علوم پزشکی اقدامات نمونه گیری را انجام دهند.

دکتر احسان پور در خصوص تازه ترین آمار مبتلایان کووید ۱۹ در استان خوزستان، تصریح کرد: بر اساس تشخیص های قطعی انجام شده طی شبانه روز گذشته، ۱۰۹ ابتلای جدید به کووید ۱۹ در خوزستان شناسایی و ثبت شد تا به این ترتیب شمار مبتلایان به این بیماری در استان به ۲ هزار و ۱۱۱ مورد افزایش یابد.

علی احسان پور افزود:

این موارد جدید به تفکیک؛ اهواز ۴۹ مورد، دزفول ۱۷ مورد که ۲ مورد افراد خارج استانی هستند، خرمشهر ۸ مورد، هویزه ۷ مورد، کارون ۵ مورد، شهرستان های رامهرمز و شوشتر هر کدام ۴ مورد، آبادان ۳ مورد، شهرستان های باغملک، باوی، مسجدسلیمان، هندیجان و شوش هر کدام ۲ مورد و شهرستان های دشت آزادگان و ماهشهر هر کدام یک مورد بوده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ بیمار در اثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند تا به این ترتیب تعداد فوت شدگان این بیماری در استاد به ۱۸۷ مورد برسد.

احسان پور در پایان گفت: در حال حاضر ۳۲۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان تحت درمان هستند و تاکنون نیز یک هزار و ۶۰۳ بیمار پس از دریافت خدمات درمانی با بهبودی از بیمارستان های استان ترخیص شدند.

 

منبع : ساعد نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و برای جستجو وارد شوید

سبد خرید