فروشگاه تمام عرض

۹۱ درصد مردم موافق ادامه خودقرنطینه‌گی و خانه‌نشینی هستند

تهران- ایرنا- براساس نظرسنجی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، ۹۱.۳ درصد مردم با ادامه خانه‌نشینی و خود قرنطینه‌گی و بیش از ۸۰ درصد با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در دوران کرونا موافق هستند.

بنا به اعلام روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات طبق نظرسنجی انجام‌شده در هفته آخر فروردین ۱۳۹۹ در سطح کشور، ۸۱.۷ درصد مردم همچنان موافق تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها هستند.
این نظرسنجی نشان می دهد ادامه خانه نشینی و خودقرنطینگی با نسبت ۹۱.۳ درصد، بیشترین میزان موافقت را از سوی پاسخگویان برای کنترل کرونا به خود اختصاص داده است.

تعطیلی کافه‌ها و رستوران ها با نسبت ۸۲.۲ درصد نیز از دیگر سیاست هایی است که پاسخگویان آن‌ها را برای کنترل شیوع ویروس کرونا مناسب ارزیابی کرده اند.

شهروندان همچنین از آغاز به کار همه ادارات دولتی به صورت عادی از پایان فروردین با فراوانی ۶۱.۱ درصد و آغاز به کار عادی همه فعالیت های اقتصادی از آخر فروردین با فراوانی ۵۷.۴ درصد مخالف هستند.
به استناد این نظرسنجی ۴۶.۲ درصد پاسخگویان با قرنطینه‌کردن اجباری مردم در خانه ها توسط دولت موافق بوده‌اند.

۲۶.۵ درصد افراد نیز با خودقرنطینگی اختیاری و داوطلبانه مردم موافق هستند. ۱۵.۳ درصد افراد نیز قرنطینه‌کردن همزمان شهرهای مبتلا به کرونا و مردم این شهرها در خانه را بهترین سیاست و روش کنترل کرونا می دانند. در نهایت ۸.۳ درصد افراد پاسخگو با قرنطینه کردن شهرهای مبتلا به کرونا موافقند.
موضوع دیگری که در این نظرسنجی مورد مطالعه قرار گرفته رعایت دستورالعمل های بهداشتی است. نتایج به‌دست آمده حاکی از آن است که ۷۷.۵ درصد پاسخگویان کاملاً و یا در سطح زیادی خودقرنطینگی را رعایت کرده اند. این در حالی است که ۶.۶ درصد افراد پاسخگو به میزان کم یا اصلاً پایبند به خودقرنطینگی نبوده‌اند. ۱۵.۶ درصد پاسخگویان نیز تا حدودی خودقرنطینگی را اجرا کرده‌ اند.
درخصوص دلایل عدم رعایت خودقرنطینگی یافته‌ها حاکی از آن است ۵۳.۱ درصد پاسخگویان، اقتضای نوع شغل را اصلی‌ترین دلیل ناتوانی رعایت خودقرنطینگی برشمرده‌ اند. بعد از آن به ترتیب، وضعیت معیشتی و ضرورت کسب درآمد با فراوانی ۲۵.۶ درصد، عدم ضرورت خودقرنطینگی با فراوانی ۷.۷ درصد و عدم تعطیلی شغل از سوی کارفرما با فراوانی ۳.۹ درصد دیگر دلایل پاسخگویانی است که خودقرنطینگی را رعایت نکرده اند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می دهد دستورالعمل های بهداشتی در سطح حداکثری رعایت شده است. به طوری که در بین این دستورالعمل ها، شست‌وشوی مکرر دست ها با فراوانی ۹۱.۷ درصد، عدم دست‌دادن و روبوسی‌کردن با فراوانی ۸۸.۶ درصد، شست وشو و ضدعفونی‌کردن وسایل خریداری‌شده از بیرون با فراوانی ۸۵.۵ درصد و عدم رفت‌وآمد با فامیل و آشنایان با فراوانی ۸۱.۹ درصد بیشتر توسط پاسخگویان جدی انگاشته شده است.

همچنین در بین این موارد، رعایت فاصله فیزیکی تا یک و نیم متر با فراوانی ۶۴.۸ درصد و استفاده از ماسک و دستکش با فراوانی ۶۹.۶ درصد کمتر از سایر موارد توسط پاسخگویان رعایت شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و برای جستجو وارد شوید

سبد خرید